Mans foto-viedtālruņa lovemark. Xperia Z.

Uz neilgu, bet gana priecīgu mirkli manās rokās gozējās Sony Xperia Z tālrunis. Atzīstos, ka esmu neglābjams un nelabojams Sony mobilo ierīču fans un kopš dienas, kurā tāltālajā 2011.gadā slavēju Arc ctrl.lv slejās, maz mainījusies mana gaume. Joprojām Sony ir mans mīlestības zīmols, mans viedtālruņa lovemark.

Bija vēlme pamēģināt darbībā tieši “fototālruni”.

locationblog.lv reportāža veidota ar Xperia Z
Sony Xperia Z reportāža no notikuma

Kā blogera vai pat cēlāka nacionāla interneta resursa reportāžas instruments – lielisks. Nē, un te es nesalīdzinu tālruni ar profesionālu spoguļkameru, taču 13.1 MP ar 4128×3096 pikseļu attēlu ir vairāk nekā cienījami. Sabildējam, sabojājam attēlu ar “filtriņiem” un instagrammojam uz nebēdu.

Izmantoju Sony Xperia Z arī, lai notvertu kādus kadrus mājas viesībās – skaistas ūdenstilpnes krastā.

Šeit vietā replika par manu absolūti nepedagoģisku uzvedību, kas balstās Xperia Z ūdens un putekļu drošumā. Bildēju, līņājot lietum. Bildēju ūdenī (šeit gan nepublicēšu šedevrus ar miglainu duļķi, kuru sakūlu pārkāries pāri laipiņai), bildēju.. Un blakus stāvošie tēti, mammas un vecvecāki diviem maziem puikām kā mantru skaitīja: “ar mammas telefonu tā nedrīkst, ar tēta telefonu tā nedrīkst.”

tālruņa testa fotogrāfija
Sony Xperia Z testa attēls

Ko līdz nogādāt līdz tirgotavām desmitiem miljonu neprātīgi ātru izstrādājumu, kuri ne kripatu nav praktiski ikdienā, (pat ne ļoti aktīvā sabiedrībā) un ir tikpat trausli kā neprātīgi dārgie, anekdotiskie iPhone, par kuru ieplaisājušo ekrānu “zirnekļiem” un dārgo remontu smejas visi, izņemot tos, kas par šo remontu regulāri spiesti maksāt.

Taisnības labad jāpiebilst, ka arī Sony “fototālrunis” nav praktiskuma mēraukla. Korpuss, lai arī elegants, fiksē pirkstu nospiedumus nadzīgāk par CSI un, diemžēl ļauj atminēt ekrāna atslēgšanas kombināciju acumirklī. Toties tālruni var mazgāt cik tik tīk. Arī pēc tam, kad esam ķimerējušies fotogrāfējot to kā no marinādes izcelts pēdējais gardais gaļas gabaliņš un novietots pienācīgajā vietā virs oglēm. Nepārvaramo instabildēšanu atkal nav sekmējies slāpēt..

Sony Xperia Z [rating=5]