Kaceklis: Windows Foursquare fototelefons

Angļu valodas “teaser” internetos latviskots kā “kaceklis” un tieši šis vārds šķiet visprecīzāk raksturo nedēļas nogales darbošanos ar Samsung ražoto Windows phone. Par Samsung Ativ S jau rakstījis Kristaps wondowsphone specializētajā resursā, tādēļ specifikācijās un detalziētos tehniskos pārspriedumos neieslīgstot, runāsim par emocionālo. Par subjektīvo.

Visupirms – cilvēki, kas redzēja mani darbojamies ap tālruni bija izbrīnīti, ka Samsung (kā viņi taujāja) Galaxy ir ar Windows?

Patiess pārsteigums

Otrām kārtām – viņi ar zināmu izbrīnu lūkojās uz ierīci ar windows. Joprojām un gluži nepamatoti Tu, cilvēks, izcelies no pelēkā vairākuma ar windows mobilo ierīci. Jo sevišķi Tu izcelies, ja šarmē apkārtējos ar krāsaino aksesuāru no Nokia, bet – arī Samsung ierīce nebūt nav vienkārši “kārtējais” viedtelefons.

Apmēram 30 minūšu laikā es iepazinu, pieradu un iemīļoju Windows phone 8. Jā – nav virknes ierastu un diendienā uz android lietotu aplikāciju. Ir citādas, taču dažu risinājumu aizstāt vienkārši nav iespējams. Joprojām gaidām waze uz windows phone, piemēram. Man, location fanam šo iztrūkumu kompensē veselas divas, viena par otru interesantāka, Foursquare aplikācijas.

foursquare for windows phone
Foursquare for Windows Phone 8

Šeit – locationblog reiz jau uzskaitīju dažādās foursquare versijas un uz Windows phone 8 strādā Foursquare (oficiālā) ej.uz/4sq_for_WinPhone un neatkarīgo veidotāju radītā 4thMayor WinPhone (alternatīvā) ej.uz/4sq_for_4thMayor stilā ieturētā aplikācija, kurā realizēta lieliskā “quick check-in” funkcija, kas ļauj ātrāk (lasi – bez liekām darbībām) atzīmēt klātbūtni vietā.

Ja es pirmoreiz saskartos ar foursquare, man jādomā, ka tieši abu Windows phone 8 pieejamo aplikāciju ērtums un intuitivitāte nosliektu mani lietot šo sociālo platformu. Kas mani vedina Tevi, lasītāj mudina ieteikt mēģināt vienu no šīm aplikācijām, ja Tavs ikdienas mobilitātes partneris ir windows phone.

Paraugšāviņš | Samsung Ativ S no kreisās un Sony Arc S no labās
Salīdzinošs foto (no kreisās) Samsung Ativ S un Sony Arc S

Foto. Mobilais foto.. Pieņemamā kvalitātē. Ikdienā rīkojos ar šobrīd jau par novecojušu uzskatīto ArcS no Sony. Ativ S attēlus uzņem nedaudz ātrāk, taču nav ievērojamas atšķirības, ja vien, protams, vēlme nav mobilās fotogrāfijas drukāt lielformātā. Samsung tālrunis spēj iemūžināt atzīstamas kvalitātes attēlus, gan atpaliekot no jaunākajiem “foto-tālruņiem” tirgū, tai pat laikā – Jums nebūs jākaunas par rezultātu. Kas lieliski – arī Ativ S ir fiziska foto poga, kas ļauj daudz ātrāk idarbināt mobilo ierīci.

Eksperimentējot un darbinot šo ierīci gandrīz nepārtraukti, ar ieslēgtu wifi, bluetooth un regulāri ieslēdzot gps (izmantojot divas foursquare aplikācijas), eksperimentējot ar windows phone 8 un aplikācijām, spēju tālruņa bateriju iztērēt no 7:30 līdz plkst 17:00.. Pieņemam, ka ikdienas režīmos pietiek produktīvai darba dienai līdz pat vakara jundai mājās.