Nekas un neviens nav aizmirsts?

(there’s an app for that…)*

 

Ir virkne veidu kā atcerēties par svarīgo. Iesiet nēzdodziņā mezglu varētu būt žanra klasika (pieņemot, ka krietns hipsters, lai atšķirtos no citiem tā dara arī šai gadu desmitā). Pierakstīt plānotājā, izveidot ierakstu digitālajā kalendārā un dalīties ar šo “laika zīmi” ar kolēģiem, sinhronizēt ziņu par svarīgo uz mūsu lietošanā esošajām mobilajām ierīcēm..

Ak vai – viedtālrunī iemājo visdažādākās aplikācijas..

Visupirms – atkāpe. Klasiskais piezīmju bloknots vai elegances piestrāvotais Agneses Kleinas ZePlānotājs – tā ir pat ļoti saprātīga izvēle. Tādam plānotājam nenosēžas baterija, nav vajadzīgs mobils vai bezvadu internets un galu galā – ja Tev veicies un studiju gados konspektējot esi panācis sava rokrasta pietuvošanos melu detektora līkņu turbulencei – neviens izņemot tevi pašu, pat visrūdītākais šifrētājs, šajā bloknotā rakstīto neizlasīs. Cieti.

moleskine
chrispoldervaart.com Everyday Carry Moleskine

Tālāk par digitālajām iespējām, kur viss balstās uz trim filosofiju vaļiem. Pirmais – klasiskais veids: kādā (sazinviens-zin kādā, mums katram, ērtā – windows, ios, google..) platformas, kurā rit mūsu darba ikdiena, balstītā digi-kalendārā veidojam ierakstu – laiku, vietu, tēmu. Un gatavs. Parasti šīs klasiskās digitālās laika plānošanas metodes ļauj saņemt e-pasta atgādinājumu pirms norises, ziņojumu (notifikāciju) viedtālrunī, sms un tamlīdzīgus signālvēstījumus.

Latvieši radījuši interesantu, ja drīkstam tā sacīt – otra digitālā dzīves ritma atgādinājuma aplikāciju ar nosaukumu LocBuzz, kas sola ziņot par gaidāmo nākamo tikšanos. Nevis vienkārši stundu pirms tikšanās sūtīt signālvēstījumu, bet atgādināt par plānoto sarunu tādā laikā, kurā pa spēkam nokļūt līdz norunātajai tikšanās vietai. Skriešus vai braukšus (pašlaik gan nav ziņu, ka LocBuzz ņemtu vērā satiksmes situāciju pilsētā, kurā esam).

Diemžēl man par aplikāciju stāsta tikai preses relīzes teksts un pašu tās izstrādātāju piedāvātie ekrānšāviņi. Uz mana tālruņa, kuru darbina android 4.0.4. LocBuzz spītīgi nedarbojas. Jāuzteic DPA par konstruktīvu saziņu, jo kopš GooglePlay novērtēju aplikāciju nekomplimentāri, tai dienas laikā tika gatavots pirmais atjauninājums. Diemžēl aplikācijas apraksts tagad papildināts ar ziņojumu “Xperia devices are currently unsupported”.. Vēl veiksmes un izdošanos izstrādātājiem.

LocBuzz LocBuzz 02 LocBuzz 03

Un tagad par trešo “filosofiju”. Par tiem, kuri “iebraukuši sastrēgumā”, saputrojuši debess-puses vai gluži vienkārši kavē. Tiem palīdzēs aplikācija ar nosaukumu Glympse. Šī aplikācija darbojas kā tāds kavētāja “endomondo” un cilvēkam, kurš jūs nepacietīgi gaida, ļauj nolūkoties Jūsu reālā laika maršrutā, un uzzināt kad nonāksiet galamērķī.

Diskutabli, protams, vai kāds, kurš jau tā ir nedaudz saērcināts par faktu, ka jākavējas un jūs jāgaida būs entuziastisks skatīties datora vai viedierīces ekrānā uz kavējuma mašrutu.. Taču Glympse pavisam noteikti apvieno Foursquare un Waze elementus un pilntiesīgi pieskaitāms pie location, jeb uz lietotāja atrašanos balstīto sociālo platformu risinājumiem.

Kas Glympse atšķir no vidusmēra rīkiem – tādi autokoncerni kā Ford un BMW (konkrēti Mini) jau strādā pie šīs aplikācijas iekļaušanas auto datorsistēmās, lai sastrēgumā Jums būtu ērtāk ziņot par savu ierašanās laiku. Ja nu vedat miljonāra mazmeitu pie kosmetologa, vai līgavu uz laulību ceremoniju – kāds ļoti priecāsiez uzzināt precīzo ierašanās laiku..

glympse
Glympse ‏@Glympse twitter – BMW/MINI partnership for in-car location sharing!

Glympse ir teju universāla – izstrādātas iOs, android, blackberry un pat windows phone aplikācijas.

Vienmēr, protams, iespējams vienkārši piezvanīt un brīdināt par to, ka kavēsiet iepriekš paredzēto tikšanos. Taču īsteni digitālās paaudzes bērni izmantos kādu aplikāciju, vai ne?

Glympse Glympse 02 Glympse 02

* – šim nolūkam ir aplikācija..