Baltais mākoņu kareivis – Huawei Ascend P6

Vai ierīce, kuru nerotā “aizkosts ābolītis” spēj iekarot pienācīga skaita patērētāju uzmanību? Vai mūsdienās mobilais tālrunis var pilnvērtīgi aizstāt parastu digitālo (point and shoot) fotokameru? Vai.. Reizumis ir labi ķircināt sevi un šī bloga lasītājus ar jautājumiem, kur atbildes mums sniegs vien laika pārbaude.

Šodien – par gluži konkrētu mobilo ierīci, uz kuru gan raudzīsim lūkoties caur šo jautājumu vieglo dūmaku.

Ja anglisko “ascend” varam tulkot kā pacelties augstumos, tad dzejā turpinot varam liegi saukt jaunāko Huawei viedtālruni Ascend P6 par “mākoņu kareivi”.

Visas nelaimju nelaimes rodas no salīdzināšanas, bet šoreiz raugoties un jauno Huawei Ascend P6 tālruni skaidrs, ka bez salīdzināšanas un atsaucēm neiztikt. Mans, Sony fana etalons, šodien ir andoid tālrunis Xperia Z, kuru lietoju ikdienā. Tas arī kalpo kā atskaites punkts un novērtējuma etalons (lielā mērā arī tādēļ, ka citu android ražotāju ierīces neesmu lietojis pietiekami ilgi, lai tās spētu vērtēt).

Huawei Ascend P6  Huawei Ascend P6

Kas ir Ascend un ko no tā gaidīt?

Visupirms – Ascend P6 ir ierīce, pašlaik sava ražotāja flagmanis. Vizuāli – ārkārtīgi spēcīgs pieteikums uz stila aksesuāra nomināciju. Varbūt – tieši Ascend P6 var kļūt par vispasaules hipsteru mekas Rīgas jaunāko modes pīkstienu? Šis izslaidinātais tālrunis nav katram otrajam, kā jau sen kulta ierīces statusu zaudējušais iPhone vai Samsung Galaxy kaut kāds tur ārēji neatšķiramais kārtējās paaudzes ziepju futrālītis. Tas ir gana jaudīgs, pienācīgi lielu ekrānu un ērti ieguļas plaukstā..

Tālrunis ir ārkārtīgi plāns un tikai 120 gramus viegls, bet nerodas izjūta par trauslumu, tieši pretēji – šķiet, ka ierīce būvēta pamatīgi un īsta metāla iestrāde korpusā ir ļoti veiksmīga. Noliekot blakus Xperia Z – Ascend P6 ir tikai nedaudz mazāks, bet abas ierīces baltās krāsas izpildījumā izskatās satriecoši. Manuprāt.

Ja Jums patīk skandināvu dizaina askētiskie risinājumi – gan ieraudzīsiet Ascend P6 sevišķo pievilcību. Kā tie nonākuši Ķīnā veidotā ierīcē zina vien paši Huawei dizaineri, jo, un te atkārtošos – ierīce izskatās sa-trie-co-ši! Ja gribas ierāmēt tālruni un tā zaudēt dizaina priekšmetu – Huawei pieejami pat atsevišķi aksesuāri (un visticamāk KIN un citu ražotāju personalizētās korpusa uzlīmes).

Huawei Ascend P6  Huawei Ascend P6

Latviešu valodā negribīgi latvisks

Kristaps savā blogā aprakstījis šo Huawei detalizēti un tādēļ nekavēšos, skurpulozi iztirzājot ierīces specifikāciju. Ir gan jāsaka, ka manā rīcībā nonākušais ar Android 4.2.2. Jelly Bean iepakotais Ascend P6 bija ar pilnībā tulkotu UI (lietotāja saskarni) labā latviešu valodā. Nepietiekami ērta, manuprāt, ir latviešu rakstības (gan ar pilnvērtīgu vārdnīcu) iespēja. Rakstot angļu valodā, turot taustiņu un izvēloties “otro simbolu” kas piesaistīts taustiņam, tas automātiski tiek pievienots, savukārt latviešu valodas klaviatūrā katra diakritiskā zīme jāapstiprina ar vēl vienu papildus uzsitienu. Nav sevišķi ērti, lai gan rakstīt, protams, varam pilnvērtīgi. Tikai lēnāk. Daudz lēnāk..

Ascend P6 Latvian UI  Ascend P6 screenshot - personalized start  Ascend P6 UI Latvian language writing

Enerģijas un instalēto aplikāciju pārvaldība ķīniešu Android realizēta ļoti ērti un viennozīmīgi vienkāršāk, nekā Xperia. Starp citu, rūdītie google tālruņu fani var cerēt, ka arī Ascend būs to reto tālruņu skaitā, kurus varēsim pārveidot par “tīro google tālruni” – ražotājs apsver šādu soli.

Huawei Ascend P6 System restore jelly bean  Huawei Ascend P6 Google programms Android  Huawei Ascend P6 data and wifi setup

Ikdienas fotokameras aizstājējs

Ascend P6 varētu būt ikviena fototālrunis. Pamata kameras 8 megapikseļi (3264×2448 pikseļu attēls) nav izcils rādītājs, kaut salīdzinot ar Xperia Z 13 megapikseļiem (4128×3096 pikseļu attēls) un nemaz nerunājot par Samzung kamerfonu un Nokia neprātīgajiem 41 pikseli, taču ikdienā sniedz tieši nepieciešamo. Drukājot fotogrāfijas ģimenes albumam 10×15 cm izmērā par 9 santīmiem katru – būsiet vienlīdz laimīgs ar Ascend P6 kā ar Canon 350-450, par “ziepjutraukiem” nerunājot. Instagaram un citur sociālajās platformās par Ascend P6 foto kvalitāti nebūs jāsarkst. Huawei Ascend P6 iebūvētais sensors, mazākais teorijā, nodrošina labākus fotogrāfijas rezultātus slikta apgaismojuma apstākļos.

Sample photo Huawei Ascend P6

Huawei Ascend P6 and Sony Xperia Z macro comparison

(Paraugā redzami Huawei Ascend P6 (no kreisās) un Sony Xperia Z attēli un pietuvinājumi)

Huawei Ascend P6 macro photo sample

Huawei Ascend P6 and Sony Xperia X macro comparison

Ražotājs nekautrējas saukt Ascend par tālruni ar kura pamatkameru var uzņemt arī makro attēlus. Te jāpiekrīt, ka šāda iespēja ir un tālruņa kameras autofokuss cenšas, taču nereti tas “aizšauj” garām. Ideālos gaismas apstākļos brīvdabā Ascend P6 dažreiz spēja pat labāk tvert baltā toņa balansu kā dārgākais Xperia Z ar Exmor RS sensoru, taču telpās kļūdas gadījās krietni biežāk.

Neatradu gan kameras stabilitātes uzlabojošu iestatījumu – šeit mans Xperia ar šādu funkciju (kas patiešām arī darbojas) spēris soli tālāk.

Būtībā – vienīgaios ierobežojums šķiet jebkuras viedierīces (un arī Huawei Ascend P6) baterijas jauda dienas garumā, paralēli citām – tālrunim primārām funkcijām, nodrošināt attēlu uzņemšanu. 2000 Mah baterija Huawei nav no ekstra ietilpīgām, par tādu nevar nosaukt arī  Xperia Z. Savukārt mega-ultra-neprāta Nokia risinājums ir briljanti vienkāršs, lai arī dizainiski diskutabls – kameras tureklis (ar papildu bateriju).

Huawei Ascend P6 Outdoors photo sample

Huawei Ascend P6 and Sony Xperia Z comparison

(Paraugā redzami Huawei Ascend P6 (no kreisās) un Sony Xperia Z attēli un pietuvinājumi)

Kristaps blogā norādīja uz Ascend P6 pieejamo attēla izskaistinošo uzlabošanas funkciju, kuras piemēru foto atturēšos publiskot. Līdz šodienai ikviena no redzētām mobilā ierīcē iebūvētām funkcijām attēlu nevis labo, bet neatgriezeniski sabojā. Filtri un krāsu “paletes” padara attēlu plakanu un pielīdzina lomogrāfijas ēras sliktākajiem paraugiem. Taču tā kā teju visi ražotāji savās ierīcēs iekļauj “sēpijas režīmu” jāsecina, ka fokusgrupās patērētāji ko tādu (laikam jau) pieprasa..

Huawei iekaro tirgus

Ķīnas Tautas republikas uzņēmums turpina iekarot arvien jaunas pozīcijas un kļuvis par mobilo tehnoloģiju lielvaru. Varens solis Huawei ekspansijā jau sperts Krievijā, kur miljardiera Ališera Usmanova impērija MegaFon varējusi paļauties uz Huawei piegādēm nodrošinot spēcīgu 3G tīikla infrastruktūru. Drīzumā solīts par ziņojumiem 4G tīkla attīstībā un gaiteņos sačukstas par Huawei kā partneri arī šajā MegaFon solī..

Nedēļa ar Ascend P6 manī rada pārliecību par tālruņa spējām un potenciālu. Nemanīju ārējas pazīmes par kāda manis dota uzdevuma kavētu izpildi – jaudas šķiet pietiek. Tālruņa iekšējā atmiņa varētu būt lielāka, bet ar atbilstošu atmiņa skarti (kuras cena Latvijā ir neliela) to var palielināt līdz 32 Gb. Tālrunim ir lielisks skaļrunis ar sulīgu Dolby skaņu, bet viduvējas (manuprāt) kvalitātes austiņas.

Plusi un mīnusi. Kā gluži katram no patlaban tirgū esošajiem android tālruņiem. Taču Huawei spēcīgs arguments ir cena, kuru operators (bite) prognozē apmēram 250 latu robežās (pagaidām tā Latvijas internetveikalos ir augstāka). Un te jau citu ražotāju flagmaņi varētu kļūt nervozi – ierīce, kas ir gandrīz tikpat jaudīga, izskatās satriecoši un maksā krietnus 150 latus mazāk var būt potenciāls dižpārdoklis pat tādā vispasaules ekonomikas atveseļošanās veiksmes stāsta valstī kā tā, kurā mēs dzīvojam..

 

Visi salīdzinošie foto pieejami šeit:

Visi Foto - Huawei Ascend P6 un Sony Xperia Z