Ģimenes “mobilizācijas” limiti

Pakalpojums “Ģimene” no Bite
Bite no šodienas piedāvā interesantu mobilā interneta pakalpojumu ģimenēm un telekomunikāciju operators stāsta, ka šis ir vienīgais tāda veida pakalpojums Baltijā. “Tarifu plānu Ģimene var lietot līdz pat pieciem ģimenes locekļiem, izmantojot neierobežotus zvanus un SMS, kā arī 10GB mobilā interneta, kurus iespējams brīvi dalīt savā starpā.”
Šis pakalpojums, Bites vārdiem, nav alternatīva mājas internetam, kas Tevi savienos ar pasauli datorā vai planšetē, – šis ir piedāvājums vispārējai 4G mobilitātei tieši ģimenes viedtālruņos.

Interneta pieejamība var kļūt par tādu kā “sociālo valūtu” vai “virtuālo kabatas naudu” un ģimenēs, kurās vecāki apzinās, ka tīņa laiks pie TV, interneta un citām izklaides nodarbēm jālīdzsvaro ar laiku skolai, sportam, galu galā arī darbiem vecmāmuļas dārzā varētu ļoti patikt apstāklis, ka interneta limita kontrole ir ģimenes galvas rokās.
Bites pašapkalpošanās klientu portāls manabite.lv ir ārkārtīgi viegli izprotams un tagad ģimenes interneta grozu vari kontrolēt, piesaistīt konkrēto apjomu pirmklasniekam un savukārt citu – tīnim. Labas sekmes skolā – lūdzu – papildus megabaiti (jo jaunietis tā vien alkst paskatīties kārtējo jūtūberes Sindijalo vai PewDiePie vlogu un publicēt mākoņu foto instagram). Palīdzēji nopļaut mauriņu – lūdzu vēl.. Ne velti Bite savus interneta megabaitus sauc par mega-priekiem.

Kā vēl viens papildus pluss jaunajam pakalpojumam ir Bites pilnveidotais sīkrīks (widget), kurā līdz ar ģiemenes pakalpojumu būs iespēja operatīvi sekot katra ģimenes interneta patērētāja dienas vai nedēļas tēriņu.

Megaprieku kontroles rīks 2015 Bite megaprieku kontroles rīks 2015
Tīņu interneta sardzē
Bite jaunais pakalpojums rosina aizdomāties – cik patiesībā atbildīgi esam nosakot tās robežas, kurās tīnis sper soļus interneta un sociālo mediju staignājā. Vai rūpējamies, lai skolas nodarbību laikā bērns koncentrējas uz mācību procesu un limitējam viņam viedtālrunī piekļuvi kādiem no izklaides resursiem?

Ja mums pieaugušajiem “sociālo mediju diēta” un tādi risinājumi, kā ringly vai kovert ir apzināts solis lai koncentrētos uz svarīgāku nodarbi, vai gluži vienkārši atkal attīstītu saskarsmes iemaņas, tad tīnim (un šeit es atvainojos par vispārinājumu) vairākumā gadījumu, laiks internetā skrien nemanot un dažāda veida ziņošanas servisi ir aktīvi 24/7 režīmā.

ASV, kur dažāda veida jauniešu kontrole ir krietni drastiskāka kā Eiropā, populārākās no aplikācijām, kuras vecāki uzstāda atvases viedtālruņos pirms pasniegt jaunāko Just/iPhone/Sony skolēnam ir tādas kā Net Nanny® un phonesheriff. Šie būtībā ir premium klases maksas servisi, kuri spēj ne vien limitēt laiku kurā nekāds (nedz mobilais, ne 4G) internets nebūs pieejams, nosaka atļautās lietotnes tīņa viedtālrunī, limitē messenger/snapchat/whatsapp – servisus, kuros iespējams sexting un tā tālāk. Phonesheriff pat spēj ziņot vecākiem, ja tīnis devies kaut kur ārpus tradicionālā maršruta skola-mcdonalds-mājas. Tas ne vien izklausās, bet arī ir ļoti stingrs režīms..

Bērnu drošība internetā ir svarīga – to nenoliegsim, tādēļ – iesākumā, ja jūsu dāvana tīnims 1 septembrī būs jauns viedtālrunis – parūpējieties par saturu, kuram bērns var piekļūt un ar Bite ģimenes tarifu sniedziet viņam megaprieku brīvību par labām sekmēm.

P.S. Iesaku vecākiem noskatīties vienu no spēcīgākajām filmām par interneta neapzinības sekām – Disconnect.


 

Bite piedāvā Baltijā unikālu tarifu plānu – Ģimene

No trešdienas, 15.jūlija, Bite Latvija piedāvā inovatīvu pakalpojumu Baltijā – vienu tarifu plānu

vairākiem cilvēkiem – Ģimene. Tarifu plānu var lietot līdz pat pieciem ģimenes locekļiem,

izmantojot neierobežotus zvanus un SMS, kā arī 10GB mobilā interneta, kurus iespējams brīvi

dalīt savā starpā. Šāds pakalpojums ir unikāls Baltijā, un Eiropas lielākie telekomunikāciju

operatori ko līdzīgu sāka piedāvāt tikai aptuveni pirms gada.

Bite komercdirektore Kristīne Britāne: „Ar tarifu plānu Ģimene būs iespējams izvairīties no

situācijas, kad kādam internets telefonā pietrūkst jau mēneša vidū un viņš meklē iespējas, kur

tikt pie datu plūsmas, taču kādam citam ir par daudz, viņš to nevar iztērēt. Mēs vēlamies

saviem klientiem atvieglot ikdienu un palīdzēt ietaupīt finanses. Šis tarifs dos iespēju pielāgoties

arī ikdienas notikumiem, kad, piemēram, kāds no ģimenes dosies atvaļinājumā, vai ar darbu

saistītā braucienā, un internetu telefonā nelietos. Tad šos GB ģimenē varēs izmantot kāds cits.

Tarifu plāns Ģimene dos iespēju vecākiem kontrolēt bērnu interneta patēriņu un mainīt

ierobežojumus pēc vajadzības, cik bieži vien tas būs nepieciešams. Īpaši izdevīgs tas būs

ģimenēm, kur ir vismaz trīs cilvēki, jo ļaus ietaupīt finanses, salīdzinot ar to, ko ģimene maksātu,

izvēloties katrs savu, individuālu, tarifu plānu.”

Bites tarifu plānā Ģimene tiek piedāvāts pakalpojumu komplekts – internets, ar kuru var dalīties

savā starpā, un kas maksā 11,80 EUR mēnesī, un SIM karte ar neierobežotiem zvaniem un

īsziņām Latvijā (Bites, Tele 2, LMT un Lattelecom tīklā), kas maksās 5 EUR mēnesī (piemēram, ja

Tavā ģimenē ir trīs cilvēki, tad tarifu plāns ģimenei mēnesī maksās 26,80 EUR). Tajā ir iekļauti

10GB mobilā interneta izmantošanai Latvijā, kas ir ievērojams apjoms un būs pietiekams, lai

darītu visu ikdienā nepieciešamo. Tarifu plāns ir pieejams ikvienam, kurš jau izmanto Biti, gan

arī topošajiem klientiem.

  • Man gan tāds mehh vien sanāk.. Mūsdienās WiFi ir uz katra stūra, skolās ir WiFi un reālā izmantošana diez ko nesamazināsies un motivācija par to, ka Reķis laba atzīme, ņem internetu ir nekas. Dators tiek nodragāts tāpat vai vienkārši aizies pie draugiem un sēdēs internetā. Īsti neredzu value par neko vairāk ja vien nesanāk pašā ģimenē tos 10gb izdevīgāk paņemt. Piem. Tēvam 1gb izlietojas, mātei 500mb un bērniem vairāk, bet cipari ir mainīgi. Pietam bitei tāpat bija maksā par to cik izmanto.. Bet varbūt es vienkārši ko neesmu sapratis šajā idejā.

    • Mareks Matisons

      Cik saprotu no Bite – viņi tieši vienas ģimenes ietvaros, domājot par ātru 4G, kuru tad vecāki un bērni kopā tērēs (un savstarpēji dalīsies ar 10 GB) arī orientējas. WiFi ir laba lieta, bet izņemot vienu zīmolu, vairākumā brīvpieejas wifi ir riskanti (nedroši).

      • Jā, ir riskantie WiFi, bet cik no jauniešiem tas interesē? Pakalpojumam, manuprāt kaut kas pietrūkst. Būtu tajā cenā pilns komplekts, būtu win!