Lielveikala lielpalīgs

Iepriekš esmu bijis visai skeptisks par lietotnēm, kuras to radītāji apzināti veido “mazsērijā” – šauram potenciālo lietotāju lokam. Taču iepazīstoties ar Galactico tirdzniecības centru apsaimniekotāja Linstow Center Management veidoto, iBeacon priekšrocības izmantojošo lietotni “Kolosāle”, pārliecinājos par tās interesantu pielietojumu.

Kas ir iBeacon

Latvijā pazīstamākā ir reklāmas lietotne knoq, kura izmanto mikro-lokācijas tehnoloģiju iBeacon. Piedāvāju Māra Antona versiju – īsumā skaidrojot iBeacon būtību:

“iBeacon tehnoloģisko pusi nodrošina mazi Bluetooth raidītāji (izkaisīti izvietoti pa teritoriju vai telpām), kuri telefonā instalētai aplikācijai (ja telefonā ir Bluetooth un tas ir ieslēgts) palīdz saprast, kur tieši atrodas telefons. Piemēram, veikala stūrī ir nolikts raidītājs un aplikācija zin, kad atrodas tā zonā, jo saņem signālu. Plusi pār GPS ir tādi, ka nav jābūt ieslēgtam GPS (tērē vairāk baterijas nekā Bluetooth) un iBeacon darbojas telpās, kur GPS īsti nedarbojas”.

Droši varat ielūkoties pilnajā rakstā par iBeacon marisantons blogā.

iBeacon Galactico

Jau pieminētais knoq, kā risinājums, bombardē tālruņus, kuros mājo reklām-lietotne ar dažādiem reklāmvēstījumiem (piemēram no RedCabTaxi), taču neaizsniedz visus potenciālos interesentus, jo kā jau norādīts – tālrunī jābūt ieslēgtam Bluetooth. Varat veikt testu savās mājās vai birojā – kuram šobrīd tiek darbināts Bluetooth?

Kādēl “Kolosāle”

Galactico centri spēruši soli tālāk iBeacon izmantošanā – piedāvājot savā lietotnē kādu daļu no spēļošanas (gamification) elementiem. Lietotnes dizains ir vienkāršs, tā darbojas kā iOsAndroid vidēs un, kā spēle-ceļvedis stāsta par to vai citu lielveikalā, tā apmeklētājiem pieejamo pakalpojumu.

Screenshot_2015-10-09-10-50-48 iBeacon Galactico Screenshot_2015-10-09-10-52-08 Screenshot_2015-10-09-10-55-56 Screenshot_2015-10-09-11-01-11 Screenshot_2015-10-09-10-58-17 Photo 09-10-15 11 01 18 Photo 09-10-15 10 58 59 Photo 09-10-15 10 57 54iBeacon Galactico
Latvijas tirdzniecības centri, paldies Dievam, nav tik milzīgi, lai tajos pazustu un man personīgi iBeacon nebūs glābējs, lai izmaldītos no tirgotavas līdz autostāvvietai, taču par tādu noderīgu nieku, kā piemēram Galerijas Centrs klientiem pieejamo lietussarga maisiņu (sīkums bet tīkamas ērtības rudens lietus sezonai) uzzināju vien pateicoties “Kolosāle” lietotnei. Jāpiebilst arī – ja konkrētais tirdzniecības centrs jums tomēr ir mazāk zināms, šāds “pakalpojumu gids”, kas izmanto iBeacon un pastāsta precīzi (nevis vispārīgi ataino karti, kurā jums vēl jāatrod sava atrāšanās vieta) kā sasniedzams tas vai cits veikals, kur pieejams pakalpojums vai arī, kur pieejams viedtālruņa uzlādes stends – ir kaut nedaudz noderīgs risinājums.

Bija iespēja izmēģināt “Kolosāle” darbībā un jāsaka – iOs ierīces reaģē uz iBeacon precīzāk, taču, ja uzdevums ir atrast “kontrolpunktus” (un orientēties pēc šīs lietotnes kā gida norādēm) to var paveikt ērti un viegli.

iBeacon Galactico

Vai tas darbojas

Tehnoloģiju vērtība ir to pielietojumā, tādēļ iBeacon risinājums, kuru izvēlējušies Galactico tirdzniecības centri šķiet atbilstošs. Priecē, ka pašu izstrādātā versijā, lietotne informē par mazām patīkamām ērtībām,kuras pieejamas centru apmeklētājiem, tā vairojot klienta lojalitāti, nevis ir vispārīgs reklāmas kanāls. “Kolosāle” ir perfekts lielveikala viedpalīgs, taču jāaatzīst, ka pozitīvs izaicinājums Galactico būs motivēt klientus to lejupielādēt.

Ja izdodas ieinteresēt tirdzniecības centra apmeklētāju ieintriģēt un rosināt “Kolosāle” izmantot, šī lietotne var kļūt par pircēja lielpalīgu piecos Galactico tirdzniecības centros – Alfa, Origo, Galerija Centrs, Mols, Dole.

Galerija Centrs