Drošam ceļam – Jabra Drive

“Vadītājam, lai sarunātos pa tālruni nav jāņem rokā klausule”, tā vēstīja TV raidījuma Zebra veidotā sociālā reklāma šķiet vēl pagājušajā gadsimtā. Pats brīvroku sistēmu izmantoju dodoties tālākos pārbraucienos, lietojot Jabra “saustiņu” – klasisko Jabra Supreme. Dažas dienas, testu nolūkā, lietoju citu šī ražotāja produktu, automašīnu brīvroku ierīci Jabra Drive.

Drive ir viens no budžeta klases palīgrīkiem (viedpalīgiem?), kas pieejams tiem no autovadītājiem, kuru automobilis nav ražotāja pusē ticis aprīkots ar kādu no rūpnīcas iekārtām brīvroku sarunai pa tālruni vadot auto. Loģiski, ka viedtālruni varam satīklot ar 100 tūkstošu vērtu Mercedes, kura brīvroku sistēma darbojas nevainojami un skaņa tiek pārraidīta izcilā kvalitātē, slāpējot liekos ārpasaules trokšņus. Taču, ja diendienā jābrauc ar astoņus vai desmit gadus senu auto, vai arī kādu no tiem taupīgajiem automobiļiem, kuru papildaprīkojuma saraksts aizņem mazāk kā pāris rindiņas – Jabra ir viens no variantiem.

Sociālo mediju platformās pastiprināti daudz runājam par teju vai abstraktu ceļu satiksmes drošību, bet nereti piemirstam par autovadītāja tiešo atbildību. Brīvroku risinājumi ir viens no loģiskiem soļiem, lai izvairītos no situācijas, kad kaut īsu brīdi neskaties uz ceļu. Drēgnos rudens un ziemas vakaros jo īpaši – riskēt nevajadzētu..

Drive ir elementāri piespraužam pie auto saules sarga, tikpat vienkārši, ar bluetooth, savienojams ar jebkuru viedtālruni un lietojams. Jūs varat pieslēgt šai ierīcei vienlaikus divus viedtālruņus – noderīgi, ja plānots brauciens plašākā pulkā. Savukārt pati skaņas kvalitāte iepaliek no modernām premium ražotāju sistēmām, taču ļauj sazināties bez raksturīgās “atbalss” kas nereti bija vecāka izlaiduma auto brīvroku sistēmu zīmogs. Te gan jāatceras, ka ar jebkuru (kā iebūvēto, tā Drive līdzīgo) auto brīvroku sistēmu – jūsu sarunā klausīsies visi salonā sēdošie.

Jabra DRIVE - In-car speakerphone

Ar pieskārienu Drive vienai pogai var atbildēt uz ienākošo zvanu, ar to pašu sarunu izbeigt, savukārt otra Jabra ierīces fiziskā podziņa ir skaņas regulētājs. Jāpiezīmē, ka kolīdz savienosiet ierīci ar savu viedtālrunu, arī aplikāciju skaņa (piemēram waze navigācijas ziņojumi un brīdinājumi) tiks atskaņoti Drive.

Kas vēl pieejams tirgū? Varat lūkoties Parrot Minikit virzienā, vai (Latvijas internetā diemžēl nenopērkamā) BlueAnt s4 virzienā. Lai drošs ceļš!

Jabra DRIVE - In-car speakerphone