Taksometru lietotnes Rīgai

Savu apskatu par mobilajām taksometru pakalpojumu lietotnēm gatavoju ļoti ilgi – kopš vasaras. Publikācijai šis – rudens un tuvās ziemas gadalaiks, kuru klasiķa vārdiem var raksturot kā dzīvi “rudens rēnajā smidzenī” tomēr šķiet piemērots laiks, lai stāstītu par iespējām, kādas paveras Rīgas sabiedriskā transporta nogurdinātajam, pilsētniekam kurš ar savu privāto auto centra sastrēgumus un dārgajās stāvvietās neaplaimo.

Pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta mājas lapā pieejamās informācijas uz 2015.gada 1.maiju komersantu – vieglo taksometru pārvadātāju, Rīgas administratīvajā teritorijā ir veseli 619 ar vieglo taksometru kopējo skaitu – 2221. Rīgā šajā laikā bija 398 taksometru uzņēmumi, ar kopējo taksometru skaitu tajās 398, tātad – katrā uzņēmumā pa vienam taksometram. No 76 uzņēmumiem katrs atsevišķi darbojas ar diviem auto.

Piedāvājums ir liels, bet kā parasti – tad kad auto patiešām vajadzīgs, sazvanīt dispečeru neizdodas, un ielā, kurā vēl piecas minūtes iepriekš šķita, tiek rīkota taksometru parāde, nav neviena paša. Mobilās lietotnes sekmīgi risina taksometru izsaukšanas uzdevumu, tās spēj arī precīzi aprēķināt maršrutu un summu, kura brauciena beigās jāapmaksā.

© gaz21volga.com | Rawcar.com Photography
© gaz21volga.com | Rawcar.com Photography

Nešaubīgs līderis Taxify

Par Baltijas Uber sauktais Igaunijas Taxify Rīgā nostabilizējies jau vairāk nekā gadu. Mobilā lietotne pieejama plašā platformu lokā – iOs, Android un arī WindowsPhone. Pašu Taxify sniegtā informācija liecina, ka vasarā – sezonā, ka uz taksometru vadītāju pleciem gulstas rūpes arī par tūristu tūkstošiem galvaspilsētā, Taxify piedzīvojis cienījamu kāpumu. Taxify lietotnes lejupielāžu pieaugums pēdējos 3 mēnešos bija 23%, bet procentuālais īpatsvara pieaugums pārvadājumiem, kuri pasūtīti izmantojot lietotni ir 64%.

Balstoties uz resursa AppAnnie statistiku, Taxify ir vadošajās pozīcijās savā kategorijā, Latvijas zonas AppStore un Google play.

KKURSORS-LOCATIONBLOG_taxify-android_01 KKURSORS-LOCATIONBLOG_taxify-ios_01

Pati lietotne ir vienkārša lietošanā, būvēta pēc Google Material Design principiem un līdztekus trim norēķinu iespējām – Taxify platformai piesaistītā kredītkarte, norēķini ar kredītkarti, maksājot POS terminālā un iespēja veikt apmaksu par braucienu skaidrā naudā, Taxify piedāvā arī īpašos “bonusa kodus”. Ja izmantosiet, piemēram, manu kodu 99GTU un šī būs pirmā reize, kad lietojat Taxify, mēs abi pēc Jūsu brauciena saņemsim 5 Euro. Šī un vēl citas aktivitātes lietotāju iesaistē ļāvušas Taxify sasniegt vairāk nekā 20 tūkstošus aktīvu lietotāju galvaspilsētā.

Jaunākais atjauninājums mainījis veidu kā pasūtat taksometru – ja iepriekš bija iespēja izvēlēties kādu konkrētu uzņēmumu, tagad taksometri Taxify platformā sadalīti divās kategorijās – basic un premium, pēdējā piedāvājot izvēlēties labāku, taču dārgāku servisu.

Screenshot_2015-11-05-03-35-47 Screenshot_2015-11-05-03-36-00 Screenshot_2015-11-05-03-36-07  Screenshot_2015-11-05-03-37-01 Screenshot_2015-11-05-03-37-20

Labākais no pārējiem

Mobilā ietotne ērtākai taksometra izsaukšanai, kura funkcionāli seko Taxify ir lietuviešu Taxi Pocket. Ar izstrādātām lietotnēm iOs un Android viedtālruņiem un mazāku skaitu diendienā lietotājam sasniedzamo taksometru, tā tomēr ir izvēle, kuru vērts apsvērt.

Šeit gan jāatzīmē, ka atšķiras tieši lietotāja puses izvēles pieejas – atšķirībā no Taxify, kas uzsver tieši ātru, vienkāršu – ar vienu pieskārienu viedtālruņa ekrānam veicamu taksometra izsaukšanu, TaxiPocket ir vairāk izvēles logu un lietotnē var norādīt, ka taksometrs nepieciešam ļoti steidzami.

KKURSORS-LOCATIONBLOG_taxipocket-android_01 KKURSORS-LOCATIONBLOG_taxipocket-ios_01

Nesaprotamās lietotnes

Kā pirmo “nesaprotamo” gribu minēt Baltijas Taksometra izveidoto AirBaltic Taxi. Ienākot tirgū zaļie taksometri vēlējās uzstādīt jaunu pakalpojumu sniegšanas kvalitātes līmeni un, jāatzīst, ka šie auto tiešām ir komfortabli un arī vadītāji patīkami saziņā. Tas gan īsti neattiecas uz mobilajām lietotnēm, kuras Baltic Taxi izveidotas iOs un Android lietotāju ērtībām. Vasaras beigās, pēc uzņēmuma informācijas, lietotāji bija lejuplādējuši Baltic Taxi nedaudz zem 8 tūkstošiem iOs un 6250+ Android vidē.

Lietotne nepadara taksometra izsaukšanu vienkāršāku – Jums joprojām jāzvana uzņēmuma dispečeram pa tālruni. Atjauninot lietotni tajā parādījās lauks – izsaukt tūlīt un pirmajā acu mirklī varētu šķist, ka tas ir Taxify/Taxi Pocket līdzīgs risinājums, bet klikšķinot uz šo lauciņu man viedtālrunī atveras lietotņu veikals, kas mudina lejuplādēt vēl vienu lietotni ar nosaukumu Click BalticTAXI, kura tiešām ir rīks, kas signalizē par Jūsu vēlmi braukt ar taksometru, fiksējot Jūsu atrašanās vietas adresi.

KKURSORS-LOCATIONBLOG_baltictaxi-android_01 KKURSORS-LOCATIONBLOG_baltictaxi-ios_01

Divas lietotnes, kuras apvienojot un iekļaujot mūsdienīgu personalizēšanas elementu virkni varbūt arī izveidotos ērts produkts.
Lai nenokritizētu Baltic Taxi pilnībā – kā pozitīvā funkcionalitāte jāmin iespēja apmaksu par braucienu veikt ar Mobilly.

Nākamā tikpat neskaidrās nozīmes lietotne, kurai ārkārtīgi daudz pietrūkst 2015.gadā tieši funkcionalitātes ziņā ir Click Taxi. Šis uzņēmums ir veidojis arī virkni “aplikāciju” taksometru pārvadājumu uzņēmumiem (RedCab, Alviksa), kuru mikrolietotnes ir apcirpts Click Taxi, ar iespēju veikt pasūtījumu nezvanot operatoram, bet pašrocīgi ierakstot Jūsu atrašanās vietas adresi.

KKURSORS-LOCATIONBLOG_clicktaxi-ios_01 KKURSORS-LOCATIONBLOG_clicktaxiLV-ios_01

Laikā, kad Baltijas virzienā lūkojas lielākais taksometru pārvadājumu revolucionārs Uber, Latvijas pārvadātāju uzņēmumi katastrofāli atpaliek. Perfekto Taxify izvēlas mazie uzņēmumi, un individuālie komersanti, kuru misija ir klientu apmierinātība, bet daudzskaitlīgie tirgus spēlētāji – “nopietnie” uzņēmumi joprojām kā inovāciju pasniedz iespēju izsaukt taksometru ar.. Skype.

 

 

Atslodzei – brīnišķīgais projekts “Taksometru sesijas”, jeb izbraucieni ar pilsētas taksometru un muzicēšana vienlaikus.