5+ iemesli kādēļ izvēlēties Xperia Z5 vai Z5 Compact

Pirms desmit gadiem kino izrādīja animācijas filmu Roboti, kurā viens no prātā palikušajiem citātiem bija “Why be you when you can be new?” [Kādēļ būt Tev pašam, ja vari būt jauns?]. Ar šādu saukli zemapziņā bruņojušies visi šī gadsimta viedtālruņu ražotāji. Jo ik dienas kāds “jaunāks”, “labāks” un visādi citādi apbrīnojamāks izstrādājums nonāk veikalu plauktos un mobilo sakaru operatoru cenu lapās.

Xperia Z5 un Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 un Xperia Z5 Compact

Kādēl Android?

Izvēle un vēl reiz izvēle. Ja plānojat iegādāties viedtālruni Android platforma piedāvā simtiem iespēju atrast ko unikālu no kaimiņa, darba kolēģa un dzīvesbiedra lietojumā esošās ierīces. Gribat labu kvalitāti par nelielu naudu – Just viedtālruņi, vēlaties ar viedtālruni kabatā droši uz kvadricikla pārvarēt dubļu grāvi – Cat android tālruņi, gribat stilu un skaņas kvalitāti – Marshall London. Esat Android brīvības cienītājs ar lielo burtu – visticamāk, One Plus One būs jūsu tālrunis. Gribat skaļi paziņot, ka esat laicīgās dzīves veiksminieks – Vertu.. Mans izvēles arguments par labu Sony – perfekti kopumā nostrādātas ierīces, ar šobrīd tirgū jaudīgākajām viedtālruņu fotokamerām.
Katram savs, katram citāds viņa dzīves ritms un ar to Android pārspēj pāris pilnīgi vienādos iPhone, kuri ir vienādi garlaicīgi kā bankas prezidenta tā ķēkšas rokās.

Jāpiemin arī Android dažādo ražotāju rūpe par lietotājiem – fakts, ka mums pieejamas universālās uzlādes ligzdas un savstarpēji maināmi / savietojami lādētāji. Tāpat – neaizmirsīsim, ka Android ierīcēs mēs varam to atmiņu paplašināt ar nomaināmām atmiņas kartēm (jaunākajām ierīcēs līdz pat 200Gb) – pārsūtot attēlus un video uz atmiņas karti ierīces atmiņas apjoms teju “nekad” nebeidzas.

Xperia Z5 un Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 un Xperia Z5 Compact

Kādēļ Xperia?

Balstoties manā personīgajā pieredzē, lietojot vairākas Xperia Z tālruņu paaudzes, varu minēt dažas galvenās ierīču īpašības, kuras man šķitušas pozitīvas. Xperia Z sērija ir putekļu un ūdens droša – un lai gan neesmu noskaņots mesties jūras viļņos ar viedtālruni kabatā – šīs ierīces sargājošās īpašības novērtēju situācijās, kad nejauši tālrunis iekļuvis mitrumā, kad pēc aktīvas līdzi jušanas viss esi rallija trases putekļiem klāts, bet vari neuztraukties par savu viedtālruni. Kā nākamais ir nebūt ne mazsvarīgais – Xperia savās ierīcēs piedāvā atjauninājumus Android (no 4.x uz 5.x, no 5.x uz gaidāmo 6.x), neatstājot Sony pircēju ar “Android bāreni” kabatā. Te kāds no lasītājiem iebildīs, ka Sony Xperia atjauninājumi nenonāk tik ātri kā Nexus vai citās ierīcēs. Man radusies (un arī, jāpiebilst, ikdienas izjūtu līmenī) pārliecība, ka Xperia trīsreiz pārbauda vai ierīce pēc atjauninājuma tiešām darbosies korekti (kā ierasts, Android platformas atjauninājumi ne vienmēr ņem vērā vecāka gadagājuma ierīču spēju darboties plūdeni un bez kļūmēm). Un trešām kārtām (manā gadījumā – galvenokārt) Xperia ierīču spēja no mazās viedtālruņa fotokameras iegūt cienījamas kvalitātes attēlu ir arguments, kuru izsveru laikā, kad fotokomplekts apput plauktā, bet bez viedtālruņa neesmu atstājis savu dzīvesvietu jau gadus piecus ne reizi…

Xperia Z5 un Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 un Xperia Z5 Compact

Lielo vai mazo Z5?

Lasot izvērstos kursors.lv aprakstus par Xperia Z5 un Xperia Z5 Compact galvenais jautājums – kuru no šiem izvēlēties, tā arī netiek atbildēts. Abas ierīces šķiet labas, taču kā Arti no kursora, tā arī citus Latvijas blogu autorus un visus pārējos pasaules tehnoloģiju apskatniekus maldina viņu pašu pieredze – ja iepriekšējie Xperia sērijas tālruņi šķituši labi, tad šim bija jābūt vēl labākam un pilnveidi detaļās, industriālā dizaina paraugstundu un attīstību tieksme nepamanīt tieši savu pārpārēm plašo zināšanu dēļ.

Cilvēks, kurš tikko ienācis veikalā, lai iegādātos savu, iespējams pat pirmo viedtālruni, vēro šīs ierīces spriež bez aizspriedumu bagāžas, un tādēļ vienīgais jautājums ir – kuru no šiem, lielo vai mazo, Jūs ieteiktu.

Īsā atbilde – to, kurš labāk ieguļas plaukstā / ievietojas kabatā / pieskaņojas rokassomiņai. Pavadot vairākus gadus pēc kārtas trīs piesātinātas dienas Rīga Photo Show, kā Sony zīmola vēstnesis, esmu klausījies dažādu Xperia lietotāju izvēles argumentos. Dāmas pilnīgi nopietni vērtē ierīču krāsu kā galveno izvēles raksturlielumu, aktīvā dzīvesveida cienītāji slavē Compact, jo tas ērti ievietojoties apģērbā braucot ar motociklu, citi priecājas par to, ka beidzot ir viedtālrunis, kurā ērti “bakstīties” ar mikliem pirkstiem, lai nobildētu aktuālās copes lomu.

Jūsu dzīves ritms noteiks ierīces izmēra izvēli – kādam patiks lielais ekrāns, lai skatītos Lattelecom sporta tiešraides, citam būs prieks, ka tālruni turot vienā rokā ar īkšķi aizsniegsiet visus ekrāna stūrus.

Krāsu izvēlē jaunākie Sony Xperia Z5 un Z5 Compact katrs piedāvā pa četrām dažādām krāsām.

[Sony Xperia Z5]
[Sony Xperia Z5]
[Sony Xperia Z5 Compact]
[Sony Xperia Z5 Compact]
Ierīču ekrāni ir atšķirīgi ne tikai izmērā, bet arī tajā cik blīvi uz tiem izvietoti attēla punkti (attiecīgi kvalitatīvi un detalizēti tiek atainots saturs ekrānā). Sony Xperia Z5 lepojas ar 5.2 collu ekrānu, 1080 x 1920 punktu izšķirtspējā (~428 ppi attēlpunktu blīvuma), bet Sony Xperia Z5 Compact ekrāns ir 4,6 collas liels ar 720 x 1280 punktu izšķirtspēju (~323 ppi attēlpunktu blīvuma). Salīdzinājumam – iPhone 6s ir 4,7 collas un 750 x 1334 pixels (~326 ppi attēlpunktu blīvuma). Realitātē – izjust atšķirību ir grūti, taču varbūt kāds no tālruņa lietotājiem, salīdzinājis vienu un otru tieši ar apsvērumu “es gribu vislabāko” lems par labu Xperia Z5.

Baterijas darbības laiku abām ierīcēm sola vienādu – līdz divām darba dienām. Sony Xperia Z5 lepojas ar ierīces izmēriem atbilstošāku, nedaudz ietilpīgāku bateriju – 2900 miliampērstundu, mazāko izmēru Xperia Z5 Compact iebūvēta 2700 miliampērstundu (servisa centrā apkalpojama / nomaināma) baterija. Ar kārtējo argumentu par labu Xperia saimei te parādās baterijas tauīšanas režīms, kas Xperia tālruņos darbojas sevišķi labi un pārdomāti.

Pārējo specifikāciju mudžeklī atkal jau – katrs meklēs sev būtisko. Un neatradīs..

Sony jau kopš pirmā sava “Compact” tālruņa apgalvo, ka mazs cinītis gāž lielu vezumu un ierīces izmēriem nekādā gadījumā nav jānozīmē mazāk jaudīgs procesors vai mazāka ierīces atmiņa – šis ir viedtālrunis, kuru no “lielā brāļa” atšķir formas faktors un ne kādas būtiskas tehnisko parametru nianses.

Abiem Sony Xperia Z5 ir lielisks un ērts darbībā pirkstu nospiedumu sensors, kas ievietots tālruņu sānā, iezlēgšanas/izlēgšanas pogā. Tas ir mazākais šāda veida sensors un darbojas nevainojami. Brīdī, kad esat pieslēdzis pirkstu nospiedumu sensoru, nodublējis to ar pin, Jūsu Z5 vai Z5 Compact kļūst neinteresants garnadžiem un tā atbloķēšanu (arī tikai par maksu un uzrādot pirkuma un Jūsu personas dokumentus) veiks servisa centrā.

Xperia Z5
Xperia Z5

Foto-Viedtālruņi Z5

Sony šogad saņēmis ļoti augstu novērtējumu no neatkarīgā pētnieka Dxomark – tā Xperia Z5 ir (arī pašlaik) labākā kamera viedtālruņos pasaulē (atstājot otrajā vietā Samsung S6 Edge, bet trešajā Google Nexus 6P). Kamera ir briljanta kā Z5, tā arī Z5 Compact (tā ir vienādas) un šī mēneša laikā Sony solījis arī uzlabotu pašas kameras lietotni. Jau pašlaik bez parastajām fotografēt auto režīmā, fotografēt panorāmu, noķert ātro kustību vai makro foto, tieši Sony lietotājiem piedāvāts viens no plašākajiem papildus kameras lietotņu “albumiem”.

Tomēr tie, kuri dodas savā foto-eksperimentu ceļā bieži lieto tādas specializētas fotografēšanas lietotnes kā Camera FV 5 un attēla pēcapstrādes rīkus Pxlr, Snapseed, VSCO (galu galā viedtālruņos ir pat visu attēlu apstrādes rīku Alfa un Omega Photoshop), kuri Xperia viedtālruņu kameru un tās sensoru izmantos par 101% un ar attēliem, to veidotāji, bez bažām varēs piedalīties pasaules mobilās fotogrāfijas konkursos.

Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 Compact