LTV nepārraidīs Rio2016 vieglatlētiku – ir risinājums

Manas divas kapeikas | My two cents

Pirmdienas vakar Latvijas twitter iedegās spraiga diskusija – daži no olimpiādes faniem satraucās, ka Latvijas sabiedriskajā televīzijā olimpisko vieglatlētikas startu laikā ieplānots cits tiešraides notikums. Pēc vārdu apmaiņas atklājās, ka TV pārraides tiesības vieglatlētikas disciplīnai iegādājies MTG koncerns.

Ir trīs versijas kā rīkoties.
Pirmā – atcerēties, kurš liedza sabiedriskajai televīzijai iegādāties šo sporta veidu translāciju – NELPLP [robustais veidojums, kas pārrauga mediju darbu valstī] sēdes lakonisks atreferējums te – ir.lv publikācijā.
Otrām kārtām – saprast, ka spēles var skatīties ne tikai MTG (modern times group) kanālā LNT (kas nav pieejams visiem vlasts iedzīvotājiem) un arī ne maksas platformās viaplay un kabeļtelevīziju viasat sporta kanālu pārraidēs. Jāmeklē TV ar nosaukumu “ReTV” (par to raksta Toms) un tur, piemēram 12.augustā 15.30 varēsim sekot līdzi 2016. gada Vasaras Olimpisko spēļu Riodežaneiro translācijai vieglatlētikā – tad uz starta stāsies Laura Ikauniece-Admidiņa [Septiņcīņa. 100 m/b]. Tālākos ReTV olimpiskos raidījumus meklējiet kanāla tīmekļa vietnē.
Īsumā – situācija līdzīga kā hokeja čempionāta laikā – jāmeklē sev aktuālais saturs ReTV.

Treškārt, un galvenokārt.
Ja pirmdienas vēlā vakarā nebūtu iesācies viens no “twitter dienas cepieniem”, nepatīkamu pārsteigumu piedzīvotu ne viens vien LTV skatītājs, kurš gaidītu Latvijas sportistu startu atainojumu sabiedriskās TV ēterā.
Protams, būtu muļķīgi LTV sporta komandai veidot reklāmu “pie mums visa olimpiāde, bet ne vieglatlētika” un arī MTG, vēlmē palielināt savu sporta kanālu ietirgojumu neveido pašreklāmu “pie mums arī Latvijas vieglatlēti”, bet aicina izmantot viaplay vai tos pašus jau minētos viasat sporta kanālus Lattelecom un citu operatoru pieslēgumos, un kur nu vēl ReTV..
Iespējams te savu informatora un ziņotāja lomu varēja uzņemties Olimpiskās komitejas kolektīvs, sagatavojot TV skatītājiem tādu kā “ceļa karti”.
Pastāsti arī citiem olimpiādes skatītājiem – lai redzētu Rio Latvijas vieglatlētus, tev jāskatās ReTV.