Divas komandas no Latvijas Startup Wise Guys Tallinas programmā

Jaunuzņēmumi CEnOS  [ https://www.cenos-platform.com/ ] un Robotic Solutions [ http://roboticsolutions.lv/ ] no Latvijas ir iekļuvuši Startup Wise Guys (SWG) Tallinas programmā, kur kopā ar 9 citiem jaunuzņēmumiem uzsāk trīs mēnešus garo akselerācijas procesu. Kopumā atlasē visaktīvākie bija jaunuzņēmumi no Baltijas Ukrainas un Rumānijas, liecina rīkotāju informācija.

No kopumā saņemtajiem vairāk nekā 250 pieteikumiem, SWG komanda, kā arī investori un mentori atlasījuši 11 komandas, kas uzsāk akselerāciju: Inapptics (Armēnija), Robotic Solutions (Latvija), Airis Vision (Rumānija), Welltrado (Lietuva), Induto (Baltkrievija), Mobscale Labs (Indija), Vrnet (Ukraina), Fanvestory (Igaunija), Intelflows (Rumānija), CEnOS (Latvija), bNesis (Ukraina).

Akseleratoru programmas ir būtiskas jaunuzņēmu attīstībai – virkne Latvijas jauno uzņēmēju tiecas iekļūt akseleratoros, kas atbilst viņu veidoto uzņēmumu profilam – tehnoloģiju, nākotnes tirgu un citu mēŗķu vadīti. LSM.lv jautāja jaunuzņēmuma Printify pārstāvim Artim Kehrim, kurš piedalījies 3 akseleratoros, ieskaitot pasaules vadošo 500startups akseleratora programmu San Francisko, kādēļ jaunuzņēmumi velta laiku un enerģiju darbam akseleratoru programmās.

“Manuprāt, katra potenciāli veiksmīga pre-seed un seed stadijas jaunuzņēmuma dibinātājiem kaut kur “tur ārā” ir piemērots akselerators.

Tas ir bridis kad tavs minimālās dzīvotspējas produkta modelis (MVP) strādā, pieaug lietotāji un pozitīvi pirmie analizējamie dati un rezultāti tirgū. Tas ir ari brīdis kad sāc apjaust sava jaunuzņēmuma īsto potenciālu un esi gatavs darboties. Šajā bridi akselerators paver iespējas uz jaunu sociālo un finanšu kapitālu uzņēmuma straujai izaugsmei.

Akselerators liek domāt globāli. Pabeigts akselerators ir kā pirmais apstiprinājums investoriem, ka ļoti iespējams, kaut kas no Tevis (un Tavas idejas) tomēr var sanākt. Vai Tu esi saticis uzņēmuma dibinātāju kurš nožēlo dalību akseleratora? Es nē.”

“Startup Wise Guys akselerators palīdzēs CENOS strukturēt produktu un organizēt pārdošanu. Mūsu plāns ir piesaistīt pirmos desmit biznesa (B2B) klientus uzreiz pēc programmas, strauji attīstīt CENOS platformu un sasniegt starptautisku atpazīstamību inženiermodelēšanas programmu tirgū,” stāsta Mihails Scepanskis

“Robotic Solutions komanda, kurā esam apvienojuši RTU zinātnieku un jauno uzņēmēju pieredzi, ir ļoti lepna, ka spēcīgākais austrumeiropas akselerators “Startup Wise Guys” ir izvēlējies mūsu komandu par dalībniekiem jaunajā programmā Tallinā. Mēs esam pārliecināti, ka SWG programma sagatavos uzņēmumu straujākai turpmākajai attīstībai. Akseleratora laikā ar mentoru palīdzību noslīpēsim vērtības piedāvājumu klientiem, kuriem nepieciešami gudri roboti un vairāku robotu spēja strādāt vienā komandā, lai ātrāk un lētāk veiktu darbu, piemēram, industriālu telpu tīrīšanu vai barības sakārtošanu fermām.

Tāpat mums jāspēj rast sinerģija starp SWG programmu, jau uzsākto LEO Kompetences centra projektu, un nupat saņemto pozitīvo lēmumu no Eiropas robotikas uzņēmumu tīkla Robott-Net [ http://robott-net.eu ] atbalstu. Esam viens no 64 uzņēmumiem, kas ir saņēmuši 400 h konsultāciju vaučeru pie labākajiem Eiropas tehnoloģiju attīstības centriem (Danish Technological Institute, Fraunhofer IPA, Vācija, Manufacturing Technology Centre, Lielbritānija).

Redzam, ka pabeidzot SWG akseleratora programmu, būsim gatavāki mūsu risinājuma komercializēšanai un ar daudz plašāku mentoru, biznesa partneru un investoru kontaktu loku,” stāsta Matīss Brunavs, “Robotic Solutions” izpilddirektors.

“Šis būs Startup Wise Guys vēsturē nacionāli raibākais jaunuzņēmumu komplekts – 11 komandas un 8 tautības. Janvārī bijām devušies tuvējo kaimiņvalstu un Balkānu reģiona tūrē, prieks redzēt tā efektu, jo pirmo reizi programmā startē uzņēmums no Lietuvas, kā arī bija augsta pieteikumu aktivitāte no Ukrainas un Rumānijas. Esam apņēmības pilni parādīt, ka Centrālajā un Austrumeiropā ir daudzsološi globāli domājoši jaunie uzņēmēji, tehniskie talanti un darbaspējas, lai izsistos pasaules līmenī,” saka SWG globālais vadītājs Kristobals Alonso (Cristobal Alonso).

Startup Wise Guys ir vadošais B2B akselerators Eiropā, kas līdz šim atbalstījis un finansējis 60 uzņēmumus ar dibinātājiem no vairāk nekā 30 valstīm un ir īstenojis 7 programmas, tai skaitā pirmo akseleratora programmu Latvijā partnerībā ar Lattelecom. SWG portfelī ir tādi uzņēmumi kā VitalFields, kas pagājušajā gadā tipa pārdots lielai ASV korporācijai, kā arī Wolf3d, Leaf.fm, Investly un citi, kas sekmīgi piesaistījuši investīcijas un pārsnieguši 2 miljonu eiro vērtējuma slieksni. Papildus pieredzējušam un plašam alumni tīklam, SWG nodrošina pieeju arī vairāk nekā 150 mentoriem, investoriem un partneriem no visas pasaules. Vairāk informācijas: http://startupwiseguys.com/

Decembrī noslēdzās SWG Rīgas programma “Startup Wise Guys Riga powered by Lattelecom”, kas bija arī pirmais jaunuzņēmumu akselerators Latvijā. Šīs programmas absolventu vidū bija 2 komandas no Latvijas – Anatomy Next [ https://www.anatomynext.com/ ] un Online Dog [ http://www.online.dog/ ].

 

Sākotnējā publikācija sagatavota speciāli sabiedrisko mediju tīmekļa platformai “LSM.lv” :
http://www.lsm.lv/lv/raksts/ekonomika/zinas/divas-komandas-no-latvijas-iekluvusas-startup-wise-guys-tallinas-programma.a228155/

Mareks Matisons
autora profils “LSM.lv” :
http://www.lsm.lv/lv/autors/mareks-matisons/592/