#EuroBeachvolley Jūrmalā. Pirmā daļa – dāmu dueti 🇱🇻

Augusta vidū, Jūrmalā pludmales volejbola līdzjutēji piedzīvos vienu no sezonas “saldā ēdiena” notikumiem – no 16. līdz 20.augustam Rīgas jūras līča smiltīs notiks 2017.gada Eiropas Čempionāta fināls pludmales volejbolā. Latvija šajā pasākumā piedalās ar četriem dāmu duetiem – līdzās spēcīgākajiem Eiropas pāriem cīņās dosies Ilze Liepiņlauska / Agnese Caica, Ance Olte / Inese Jursone, Marta Ozoliņa / Alise Lece, Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa.

Ilze Liepiņlauska / Agnese Caica, Ance Olte / Inese Jursone, Marta Ozoliņa / Alise Lece, Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa

 

Kad jūlijā norisinājās pāru izloze un sarindoja Latvijas duetus čempionāta apakšgrupās, tas daudziem pludmales volejbola vērotājiem raisīja pārdomas par sagaidāmo rezultātu. Arī es izteikšu savas, iespējams, skaudrās prognozes, kuras ir pesimistiskas nevis tādēļ, ka Latvijas duetos nebūtu pietiekams cīņas spars vai pieredze (pāriem piemīt abas šīs īpašības), taču realitāte un niecīgās finansiālās iespējas pamatā ļāvušas sportistēm savu spēles praksi pilnveidot vien Eiropas mēroga “sētas mačos” Latvijā un Baltijā. Volejbola saimei labi zināmas problēmas, taču šajā rakstā ne par tām – apsvērsim pāru potenciālu “uz papīra”.

Marta Ozoliņa / Alise Lece – D grupa Eiropas Čempionāta finālā

Prognoze – “Neiespējamā misija”. Cerības izkļūt no apakšgrupas.

Ozoliņa ar Leci pludmales volejbolā kā pāris ir krietni ilgu laiku, abas pielāgojušās partneres spēles manierei un laukumā zina ar ko rēķināties, kurās situācijās partnere nekļūdīgi izpildīs treniņos apgūto. Pagājušajā gadā aizvadīts viens kopējs augstākās raudzes piedzīvojums Starptautiskās volejbola federācijas (FIVB) posms, kas, lai arī ar zaudējumiem, nāca duetam kā laba mācība spēles taktikā. Pārim nav individuālo sponsoru un meitenes nav spējušas piedalīties virknē turnīru, kur varētu pat piedalīties pamatsastāvā. Šveices un Austrijas pretinieces grupā uzvarēt būs grūti, ja ne neiespējami – atliks cīņa ar Lietuvas sportistēm, kur uzvara jāgarantē un tad jācer uz veiksmi nākamajos mačos. Eiropas volejbola konfederācijas (CEV) reitinga “grozs” šai grupā uz izlozes dienu bija 5222 reitinga punkti, no kuriem Latvijas pāris sakrājis stabilus  748 punktus* (dati uz 31/07/2017). Vai pieredzējušā pludmales volejbola trenera Aigara Birzuļa taktikas plāns nostrādās un vai šīs Latvijas pludmales karalienes, Valsts čempiones iekodīsies Eiropas pirmajā desmitniekā?

Ilze Liepiņlauska / Agnese Caica – E grupa Eiropas Čempionāta finālā

Prognoze – “Negaidītā veiksme”. Cerības izkļūt no apakšgrupas.

Fiziskās sagatavotības līmenis abām pāra dalībniecēm ir gana labs, lai startētu godam Baltijā, taču vai veiksies cīņās pret Eiropas pāriem nav skaidrs – abu dāmu kopējais reitings ir niecīgs un veidojies no dalības nacionālajās sacensībās. Abām spēlētājam netrūkst taktikas zināšanu un pieredzes un ja pāris atrastu sadarbības modeli ar pieredzējušu menedžeri, kas abām sportistēm spētu sarūpēt sezonā vismaz piecus tūkstošus eiro, lai piedalītos Eiropas turnīros, iespējams tieši šīs būtu “Latvijas trešā pāra” spēlētājas. Tomēr – nepielūdzamā realitāte ir gaidāmā cīņa ar trim pakāpi spēcīgākām pretinieču vienībām un vienīgais, kas spēs nest uzvaru, pret, manuprāt neērtākajām apakšgrupas pretiniecēm Krievijas sportistēm, būs Latvijas skatītāju atbalsts.

Ance Olte / Inese Jursone – F grupa Eiropas Čempionāta finālā

Prognoze – “Pekle zemesvirsū”. Cerības izkļūt no apakšgrupas.

Nekļūdīšos, sakot, ka duetā Olte / Jursone šosezon darbojas pašas pieredzējušākās un godalgotākās no Latvijas aktīvajām pludmales volejbola spēlētājām. Pludmalē Inese Jursone ir kaut kas tuvu Guntai Baško oranžās bumbas laukumā – leģendāra un ārkārtīgi neērta pretiniece jebkurai komandai. Ance Olte (līdz šai vasarai volejbola vērotājiem zināma kā Auziņa) pēc aktīvās karjeras klasiskajā volejbolā veltījusi laiku fitnesam un abas, lai arī vairs nav “jaunās un daudzsološās” ir spēcīgs pāris, kur jaunības enerģiju nomainījušas perfekta spēles laukuma lasītprasme un tādas spēles tehnikas nianses, kuras būs vērot skatītājiem. Bēda vien, ka arī šeit apakšgrupā būs jācīnās pret ļoti neērtām pretiniecēm un vieglas uzvaras nav sagaidāmas, piedevām, pāris nav pavadījis līdzās daudz laika – tikai šīs vasaras sacensības, kas gan Latvijā un Baltijā bijušas ar labiem un augšupejošiem rezultātiem. Par šo pāri arī zināms, ka viņām sagatavoties un analizēt pretinieces palīdzēs viens no taktiski spēcīgākajiem Latvijas volejbola spēlētājiem un no šīs sezonas profesionālais treneris ar “pierakstu” Igaunijā – Austris Štāls.

Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa – H grupa Eiropas Čempionāta finālā

Prognoze – “Mierīgais sākums”. Cerības izcīnīt vietu ceturtdaļfinālā.

Veiksme izlozē ļāva Latvijas šobrīd straujāk progresējošajākajam pludmales volejbola duetam un Jūrmalas sacensību reklāmas sejām Kravčenokai un Graudiņai uzelpot. Vismaz divi pretinieču pāri šķiet reāli apspēlējami un tādējādi nākamās cīņas varētu būt vienkāršākas, tomēr trenera Genādija Samoilova virsvadībā esošajām jaunajām sportistēm šis nebūt nav vieglākais turnīrs viņu karjerā. Priecē abu inteliģentā sadarbība laukumā, priecē nosvērtība un sadarbība smagās situācijās un arī tas, ka abas gados jaunās sportistes šajā sezonā spējušas krāt pieredzi ārpus Baltijas. Tomēr optimistiski – pesimistiskā prognoze būtu garantēt šim pārim vietu pirmajā desmitniekā, Eiropas pieaugušo konkurencē un cerēt, ka Anastasija un Tīna pēdējā Jūrmalas sacensību dienā spēlēs par bronzas medaļām (tā būtu augstākā prognoze šajā turnīrā).

Jūrmalas Saldo – DEFH*

Mana “dīvāna eksperta” prognoze nav optimisma pārpilna.

Gan tādēļ, ka pludmales volejbola sistēmā neredzu plānveidīgu pieeju, gan arī tādēļ, ka objektīvi Latvijas pārstāves saņēmušas mazāko atbalstu savām sporta gaitām šajā sezonā, kad Valstī sagaidām Eiropas lielnotikumu pludmales volejbolā.

Es cienu un apbrīnoju šos četrus pārus, jo vismaz trijiem no tiem doties šajās Eiropas sacensībās ir kā uz fronti un apšaudi ņemot līdzi ūdenspistoli. Jā – “bumba ir apaļa” un dāmu volejbolā ir daudz vairāk nejaušību un emocionālo komponentu, lai izdotos kāds brīnums, bet šajā turnīrā ar krietno balvu fondu pēc sezonas bonusa dodas spēcīgākās Eiropas sportistes un Latvijas karodziņš Eiropas statistikā sāk plīvot tikai sestajā pāru sarakstu desmitā.

Es nešaubos, ka Latvijas spēlētājas uz katru cīņu dosies kā uz pēdējo, būs gatavas parādīt labāko sniegumu šogad, taču vai ar to būs gana, lai pretotos daudzpakāpju treniņu, izaugsmes un atbalsta platformām, kuras palīdz, piemēram, Krievijas un Polijas sportistēm pilnveidoties gadu no gada un veido pārdomātu valstu līdzdalību pludmales volejbola Lielajā spēlē?

Starp citu – joprojām nopērkamas biļetes uz sacensību dienām, lai vērotu Jūrmalā gan dāmu, gan kungu duetu cīņas. Piedalieties, atbalstiet un turēsim īkšķus par to, lai mana pesimista prognoze nepiepildītos!

2017 CEV Eiropas čempionāta fināls pludmales volejbolā
16. – 20. augusts, Jūrmala

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) pludmales volejbola Eiropas čempionāta fināls šogad no 16. līdz 20. augustam norisināsies lielākajā kūrortpilsētā Baltijas jūras krastā – Jūrmalā, kur tiks noskaidroti ne tikai jaunie Eiropas čempioni, bet arī sadalīts 200 000 EUR liels balvu fonds.

Šovasar Majoru pludmalē, Jūrmalā, īpaši turnīra vajadzībām izbūvētā pludmales volejbola stadionā, kura tribīnēs paredzēta vietas gandrīz 3000 skatītājiem, piecu dienu garumā tiks izspēlētas pavisam kopā 144 spēles, kuru laikā savā starpā sacentīsies reitinga 32 vadošie vīriešu un sieviešu volejbolistu pāri, noskaidrojot šī gada labākos Eiropas pludmales volejbolistus.

Sacensības sāksies trešdien, 16. augustā, ar grupu spēlēm, kuras turpināsies arī ceturtdien, 17. augustā. Piektdien, 18. augustā notiks izslēgšanas spēles un sāksies astotdaļfināli, sestdien, 19. augustā tiks aizvadīti pusfināli, bet svētdien, 20. augustā, notiks galvenās cīņas par Eiropas čempionu tituliem.

Pirmo divu sacensību dienu (16. un 17. augustā) grupu turnīra spēles visi līdzjutēji un interesenti klātienē varēs vērot bez maksas.

Piektdien, kad sāksies izslēgšanas spēles, ieejas maksa centrālajā stadionā būs EUR 10, sestdien ieejas biļete maksās EUR 15, bet svētdienas finālspēļu biļetes cena ir EUR 20.

Bērniem līdz 6 gadu vecumam ieeja brīva, neaizņemot atsevišķu sēdvietu. Bērniem no 7 līdz 12 gadiem biļetes iespējams iegādāties ar 50% atlaidi, pie ieejas stadionā būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Invalīdam ar pavadoni jāiegādājas 1 biļete.

/avots www.bezrindas.lv/